W dniach 16-18.10.2018 w centrum targowym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się jedne z największych targów spawalniczych we wschodniej Europie. Podobnie jak dwa lata temu było co oglądać. Spawalnictwo po raz kolejny połączyło światy przemysłu i nauki. Nie zabrakło wybitnych postaci z branży jak również znanych i wchodzących dopiero na rynki firm chcących szerzej pokazać swoje dokonania a także zachęcić do współpracy zwiedzających.

Na targi przyjechałem stosunkowo wcześnie bo już o 10’tej. Oficjalne otwarcie było zaplanowane na godzinę 11’tą. Ale zaskakiwał fakt, że parking znajdujący się przed głównym wejściem był już prawie pełny i samochody były kierowane dalej…

Wspomnę jeszcze, że wydarzeniem towarzyszącym, które odbywało się równolegle z Targami Spawalniczymi była 60’ta Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza pt.”Spawanie w dobie przemysłu 4.0″, organizowana przez INSTYTUT SPAWALNICTWA W GLIWICACH.

Branża spawalnicza była wspierana przez wystawy z SURF PROTECT, Metal METTING, LASER expo, ROBOT show i SAFE WELDING expo, dzięki czemu zwiedzający mógł zapoznać się z branżami towarzyszącymi i bardzo często przeplatającymi się z szeroko pojętym spawalnictwem. Niejednokrotnie pewne procesy nie były by możliwe gdyby nie ścisłe współdziałanie np. spawalnictwo i lasery.

O godzinie 11’tej grono znakomitych gości otworzyło Targi.

Imprezie towarzyszył konkurs „Starcie Szlifierzy” organizowanym przez firmę 3M.

Plan wystawy

Zobacz spis wystawców: kliknij Expo WELDING

Poniżej kilka zdjęć

I coś dla relaksu 🙂

Podsumowując: warto było przyjechać, zobaczyć i porozmawiać.

Do zobaczenia za dwa lata 🙂

Kol. Paweł Wilk

 

Materiał pochodzi ze strony http://www.alwarez-pts.pl